Seo Nedir ? Nasıl Yapılır ?

29 Mart 2011 tarihinden itibaren yayında olan seodanismani.net adresinde büyük bir açık olduğunu farkettim ve bu yazıyı hazırlama gereği duydum. Daha önce yazmış olduğum çeşitli seo makalelerinin içerisinde bölük pörçük olarak seo nedir sorusuna yanıt vermeye çalıştım. Bugün ise sizlere çeşitli örneklemeler ile seo’ nun tanımını yapmaya, seo nedir sorusuna yanıt vermeye çalışacağım.

SEO nedir ?

İngilizce Search Engine Optimization terimlerinin kısaltılmış haline SEO denmektedir. Türkçe açılımı ise “Arama motoru optimizasyonu” dur. Bizim yerli internet kullanıcıları veya yerli internet istesi sahiplerinin gözünde ise bu tamamiyle google da ilk sayfada nasıl çıkarım,

nasıl ziyaertçi alır işimi büyütür, ürünümü satarım demektir.

Aynı içerikte binlerce hatta yüz binlerce web sitesinin google da bulunduğunu hepimiz bilmekteyiz, şayet aramalarınızı “kendimi şanslı

hissediyorum” butonu ile yapıyorsanız bu yazı size pek birşey katmayacaktır. Ama yok bende normal olan her insan gibi google arama motoruna güveniyorum ilk sayfada çıkan sonuçların en iyi sonuçları verdiğini düşünmekteyim diyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

Google dizininde yer alan milyonlarca web sitesinin google ile uzaktan yakından bir akraba ilişkisi olmayacağına veya bu dizilimin soy ağacına göre yapılmayacağına göre, elbette bir algoritması olacaktır. Google algoritma‘sını tam olarak çözümleyen bir insan veya firma var ise google hisselerini satın almaya başlamış ve muhtemelen beş on yıla kadar google ın en büyük ortaklarından biri olacaktır.

SEO nasıl yapılır ?

Şakayı bir yana bırakırsak ; bir web sitesinin google da üst sıralarda yer alabilmesi ve özelliklede ilk sayfada çıkabilmesi için tasarımından, kodlamasına, siti içi bağlantılardan, dış bağlantılara ve son google panda güncellemesi ile eşsiz bir içeriğe sahip olması gerekmektedir.

Google da ilk sayfada yer alabilmek için yapılması gerekenler elbette bunlardan ibaret değil. Google da yükselme faktörleri makalemizi oumanızı ve daha detaylı bilgi almanızı öneriyorum. Web sitemizin içeriğinde google arama motorunda ilk sayfada yer alabilmek için uygulanabilecek seo teknikleri ve bu teknikleri uygulamakta yardımcı olacak seo programları, seo araçları hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

SEO danışmanlığı

Firmanıza ait web sitesinin google arama motorunda en iyi sonuçlar ile listelenmesini istiyorsanız bütçeniz dahilinde firmanızda ilgili pozisyona bir seo uzmanı‘ nı yerleştirebilir veya firmanızdan bağımsız olarak ücretli seo danışmanlığı hizmeti satın alaiblirsiniz.

Seo danışmanlığı hizmeti satın almadan önce sektörü tanımak ve zarara uğramamak, zaman kaybı yaşamamak için seo danışmanlığı konumuza göz atmanızı öneriyorum.

Web sitemizin iletişim bölümünü kullanarak bizlere ulaşabilir web sitenizin google arama motorunda kalıcı bir şekilde ilk sayfaya yükselmesi için ilk adımı atabilirsiniz.

Seo nedir ? Nasıl Yapılır ?

One Response to“Seo Nedir ? Nasıl Yapılır ?”

  1. 03 Ekim 2012 at 12:19 #

    Güzel bir döküman elinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com