Paravan blog siteleri ve ipuçları

Panda güncellemesini sizlere 20.06.2011 tarihli google ve panda güncellemesi başlığında aktarmışım. İlk güncellemeden bu zamana paravan blog sitelerikadar bir çok ara ve genel güncellemeler gerçekelşti. R10 forumlarında açılan son bir başlık ile yakın bir zamanda hatta içinde bulunduğumuz haftada ( 15 – 20 mart 2013 ) büyük bir güncellemenin daha geleceği ve özelliklede paravan blog sistemini kullanan sitelerin etkileneceğinden söz ediliyor.

Sitemin en popüler başlıklarından bir tanesi olan link wheel başlığını incelediyseniz şayet bu başlıkta link wheel veya diğer bir değiş ile paravan blog konusunun bana göre seo‘ nun en temel kavramı olduğunu dile getirmiştim. Günümüz de her ne kadar sıralamaya etken onlarca farklı etken varsa da ( domain adı, domain yaşı, lokasyon, içerik, yazılım. vb. ) bu etkenlerin arasında en ön planda olan ve her daim yine önde kalacak etken backlink ‘ tir. Para karşılığı alınmış olan linkler belirli bir süre sonra google tarafından tespit edilebilir veya rakipleriniz tarafından şikayet edilmesi durumunda değerlendirilmeye alınarak siteniz olumsuz olarak etkilenecektir. Geçtiğimiz 2 yıl boyunca oldukça revaçta olan senuke x vb. seo programları ile yapmaya çalıştığımız paravan blog / link wheel işlemi’ de artık yavaş yavaş etkisini yitirmeye başladı. Çünkü google artık çok net bir biçimde sap ile samanı ayırabilmektedir. Bu demek oluyor ki senuke vb. programlarındaki kullanmış olduğumuz diagramlar ne kadar geniş olursa olsun içerik bakımından zayıf olacağı için yarardan çok artık zarar verecektir.

Kalıcı başarı için kalıcı paravan siteler oluşturun

Bu demek değildir ki paravan blog yada link wheel‘ in sonu geldi, tam aksine işini gerçekten düzgün yapanlara bir fırsat doğdu. Geçtiğimiz hafta manuel olarak yapmış olduğum bir çalışmada oldukça zorlu bir kelimede 7 gün gibi kısa bir süreç içerisinde 50 basamaklık bir artış gözlemledim.  Şimdi birazdan sizlere sıklıkla kullandığım ve artık tamamen manuel çalışmalar yapmış olduğum paravan blog sitelerinin adreslerini paylaşacağım. Bu paravan sitelerin editör bölümlerini tarayıcınızın sık kullanılanlarına kayıt etmeniz durumunda kolaylıkla seri bir şekilde  yazı gönderimi yapabilirsiniz.

Popüler paravan blog siteleri
wordpress.com
posterous.com
livejournal.com
my.opera.com
multiply.com
xanga.com
diigo.com
blog.com
purevolume.com
jigsy.com
skyrock.com
fotki.com
netlog.com
flixya.com
BlogBaker.com
blogcu
blogspot
bravenet.com
tumblr
weebly.com
webs.com
quizilla.com

Siteler için herhangi bir page rank ve alexa sıralaması yapmadım. Her biri kaliteli ve manuel çalışma yapıldığı taktir de doğrudan sonuç verecek sitelerdir. Yalnız paravan blog konusunda ufak bir uyarıda bulunmak istiyorum. Sizlere nacizane tavsiyem paravan bloglarınıza yazı gönderme işlemini zamana yaymanız ve her üç veya 4 blog arasında bir yada iki adet tanıtım yazısı kullanmanızdır.

Yapmış olduğum çalışmalarda izlediğim strateji sürekli bir birini takip eden link zinciri yerine çapraz dolaşımdır.

Önemli olan sürekli aynı sitelerden bir birine çıkış yapılmamasıdır. X konulu bir yazınızda a sitesinden b sitesine çıkış gerçekleştirdiyseniz bir sonraki yazınızda bu yolu değiştirmeniz faydanıza olacaktır.

Hani güzel bir ata sözümüz vardır “Karda yürür, izini belli etmez.” Şayet siz de paravan bloglarda uzun soluklu ve kalıcı bir sıralama istiyorsanız acele etmeden bu şekilde çalışmanızda fayda vardır.

Paravan bloglarınızı hızlı bir şekilde indexletmek ve kalitesini arttırmak için link wheel başlığında bahsettiğim diğer yardımcı siteleri kullanabilirsiniz.

Yukarıda yazmış olduğum makale içerisindeki bilgiler belki bir çoğunuzun için klasikleşmiş olan cümlelerden oluşmaktadır. Benim bunu tekrardan dile getirmemin ve sizlerle paylaşmamın sebebi “olta ile balık tutulduğunu herkes bilir, fakat olta ile herkes balık tutamaz.”  sözünde saklıdır. Şayet her blogda okuduğunuz yazı aynı fakat buna rağmen yapmış olduğunuz çalışmalar sonuçsuz ise muhakkak bir yerde bir kırılma noktası vardır, ve burayı bulmak sadece sizin elinizdedir.

Kolay gelsin, hayırlı işler bol kazançlar.

 

One Response to“Paravan blog siteleri ve ipuçları”

  1. Güven
    04 Kasım 2013 at 16:57 #

    Aslında paravan blogların yararı çok fazla bir çok web sitesi olan arkadaşımız bu paravan blog sistemini bilmiyor…. Yazılarınızı keyifle okudum gün içinde :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com