Nerede Kalmıştık ?

Merhaba arkadaşlar, son yazı tarihine baktığım zaman 25 mart 2013 tarihini gösterdiğini görüyorum. Yani yeni bir yuva kurma girişimlerine başlamadan 10 gün önce. 6 Nisan 2013 tarihi itibariyle rutine bağlamış olan yaşantımda köklü bir değişiklik yaparak evlilik için ilk adımı attım ve bu adımların sonuncusunu da 24 kasım 2013 tarihinde resmiyete dökerek bir ömür boyu gülen gözlerinin içinde kaybolacağım eşimi şahitlerin ve konukların huzurunda hayatımın geri kalanına yoldaş ettim ve onunda yoluna yoldaş oldum.

Özel hayatımdaki bu köklü değişim ister istemez iş yaşantıma da yansıdı ve uzun zamandır sizleri ve sektörü yalnız bırakmak zorunda kaldım. Geride kalan bu süre zarfında sadece belirli başlı sitelerim ile alakadar olabildiğim için sektördeki yenilikler ve gelişmelerden bi haberdar duruma geldim. Umuyorum ki en kısa süre içerisinde eski günlere dönüp yeni çalışmalarımı ve yeni deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

Kısa bir süre zarfında gözlemlediğim kadarı ile şunu aktarabilirim ki sektör de ciddi anlamda değişiklikler söz konusu gibi görünüyor. En belirgin değişikliklerden bir tanesi hiç kuşku yok ki anahtar kelime seçimi ve çeşitliliğine google çok daha önem vermekte ve direkt anahtar kelime üzerinden gönderilen bağlantılar pek dikkate alınmamak tadır. Artık yazılarımızın içerisinde yer alan anchor textlere oldukça dikkat etmeli ve çeşitlendirmeler yapmalıyız.

Örnek verecek olursak geçtiğimiz dönemlerde “SEO” anahtar kelimesi için direkt olarak “SEO” anchor text kullanarak link alıyorken artık bunun yerini “Seo hakkında bilgi almak için tıklayınız“, “Bu bağlantı seo hakkında bilgi içerir“, Bu sayfada seo hakkında bilgiler yer alır” çeşitlendirmeler almıştır.

Yakın zaman içerisinde bu konu ve sektör hakkındaki diğer gözlemlerim ile ilgili bir makale yayınlayacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Required)

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com